Strona główna Artykuły
Trendy w medycynie estetycznej na 2019 rok
Medycyną estetyczną, podobnie jak innymi dziedzinami, rządzą trendy. Nic dziwnego – medycyna estetyczna jest coraz popularniejsza. To w dużej mierze zasługa gwiazd - celebrytów i ich aktywności społecznej. Osoby zatrzymujące młodość i poprawiające defekty ciała, bez ogródek dzielą się z fanami informacjami. Inspirują, zachęcają i udowadniają, że medycyna estetyczna wpływa na komfort życia i dobre samopoczucie kobiet i mężczyzn.
Jak skutecznie wdrażać IT w jednostkach medycznych? Konferencja IT w Służbie Zdrowia już w marcu we Wrocławiu
IT w Służbie Zdrowia to konferencja, której celem jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej. Podczas wydarzenia wiodące firmy IT zaprezentują swoje rozwiązania, które pomogą usprawnić pracę placówki, zarządzanie personelem, obniżyć koszty oraz wdrożyć EDM. Wykłady merytoryczne poprowadzą eksperci, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją sektora ochrony zdrowia.
Odnowa biologiczna czyli w poszukiwaniu straconego czasu?
Tracimy go wiele, często zupełnie niepotrzebnie, bez zastanowienia. Nie inaczej jest też z energią, a rezultatem tych działań, jak i zaniechań jest to, że czujemy się coraz starsi. Czas, energia i młodość – niemal każdy odczuwa deficyty we wszystkich tych „kategoriach” życia. Chcielibyśmy znaleźć skuteczny i… szybki sposób na regenerację, zapominamy jednak, że kluczem do sukcesu czyli odzyskania dobrego samopoczucia, jest zatrzymanie się w biegu i niczym niezmącona chwila tylko dla siebie.
Ratownik medyczny – zawód nie(d)oceniony
Ostatnio media często podejmują tematy związane z systemem ratownictwa medycznego. Słyszeliśmy już o nowelizacji ustawy dotyczącej podniesienia kwalifikacji lekarzy systemu, współzawodnictwie o kontrakty między publicznymi a prywatnymi podmiotami. Zdarzało się, że konieczne było również wyjaśnienie konkretnych, nagłośnionych przypadków. Jednak rola, jaką pełnią ratownicy medyczni zostaje nadal przemilczana. Jak wygląda ich praca i z czym spotykają się na co dzień? Uchylmy rąbka tajemnicy.
4 minuty dla ludzkości
Pomimo postępu naukowo technicznego nadal boimy się udzielać pierwszej pomocy.
Fundacja BMS możliwość przyznania grantu
Zaproszenie do składania wniosków Granty na realizację projektów, których celem jest zmniejszanie różnic w zakresie rozpoznawania i leczenia chorób nowotworowych w Europie Środkowo-Wschodniej (Czechy, Węgry, Polska, Rumunia oraz Rosja)
Relacja z konferencji: OBRĘCZ BARKOWA i STAW RAMIENNY
Terapia metodą osteopatycznych technik repozycji AORT
Sport to zdrowie, a nowoczesne metody leczenia to szybki powrót do sportu.
Sport to zdrowie ale, ale wiąże się z urazem, upadkiem, naciągnięciem mięśnia czy skręceniem. Chcąc zachować zdrowie coraz więcej nie przygotowanych osób uprawia sport rekreacyjnie. Wynika to z tego ze coraz więcej jest amatorów nie przygotowanych fizycznie.
Jeśli nie twoje CV, to co?<br /> Nowe trendy w poszukiwanych kwalifikacjach pracowników medycznych
"Przychodzi baba do lekarza..." każdy potrafi dokończyć to zdanie, wywołujące niejednokrotnie uśmiech na twarzy?
Polska, kraj nieprzestrzegający ergonomii pracy?
Polska jest pięknym krajem z ludźmi pełnymi wigoru do pracy. Czyżby na pewno? Z pierwszą częścią zgodzę się, druga jakoś do mnie nie przemawia...
NEWSLETTER

Zapisz się by otrzymać wszystkie najnowsze informacje z serwisu.

FACEBOOK