NEWSLETTER

Zapisz się by otrzymywać najnowsze informacje z serwisu.

FACEBOOK
ARTYKUŁ

Relacja z konferencji: OBRĘCZ BARKOWA i STAW RAMIENNY

21 stycznia br. w godzinach 9.30 do 15.30 w auli nowoczesnego gmachu Wydziału Prawa i Administracji UŚ w Katowicach odbyła się Konferencja naukowo-szkoleniowa pt.: OBRĘCZ BARKOWA i STAW RAMIENNY - terapia metodą osteopatycznych technik repozycji AORT (wg. Wiedeńskiej Szkoły Osteopatii).

    Wydarzenie, zorganizowane przez MSP Pakt, pod kierownictwem naukowym dr n. med. G. Sławińskiego, prowadzone przez dr W. Nowaka i mgr T. Pawełka, przyciągnęło ponad 200 uczestników - lekarzy, rehabilitantów, fizjoterapeutów oraz studentów AWF i AM/UM.

    Uczestniczy mieli okazję wysłuchać wykładów nt. anatomii, biomechaniki, założeń i celu metody, poznać: diagnozę palpacyjną regionu, wzory promieniowania bólu oraz wybrane techniki i sposoby likwidacji ognisk bólowych wg. osteopatycznych technik repozycji AORT.

    Była też okazja do naocznego prześledzenia praktycznych umiejętności instruktorów w bezbolesnym usuwaniu dolegliwości bólowych stawów i mięśni ww. regionu narządu ruchu, bowiem w części warsztatowej odbyła się praktyczna demonstracja na pacjentach. Ci zgłosili się spośród uczestników konferencji i dzielili się swoim odbiorem oraz relacjonowali odczucia w trakcie i po terapii.

    Na zakończenie konferencji ruszyła lawina pytań uczestników i żywa dyskusja z wykładowcami. Resume z ankiet, wysoka ocena uczestników konferencji oraz deklarowane w nich zainteresowanie kolejnymi spotkaniami prezentującymi techniki AORT upewniły organizatora, że to wydarzenie powinno znaleźć swoją kontynuację jeszcze w tym roku również w postaci kursów, które zostaną uruchomione od marca 2012 r.

    A osoby zainteresowane udoskonaleniem diagnostyki, leczenia operacyjnego i rehabilitacji barku, łokcia, ręki zapraszamy również do udziału w X Konferencji Okrągłego Stołu: „Kończyna górna...." oraz zapoznania się ze szczegółami na: www.msp-pakt.pl

OPINIE I KOMENTARZE