FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

TERAPIA MANUALNA RAKOWSKIEGO- kurs podstawowy

Kurs podstawowy TMR obejmuje cztery części, z których każda trwa pięć dni po 8 godzin dziennie - razem 214 godzin akademickich. Cena za cały kurs wynosi 9000 zł ( 2250 zł za każdy moduł)

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia
Wyświetleń: 1382
Numer ogłoszenia: 2459
widoczność ogłoszenie dostępne do wyczerpania miejsc
cena:
2250 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2021-06-28
2021-07-02
Sierosław
z 20 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: INSTYTUT RAKOWSKIEGO
Telefon kontaktowy: 508170938
OPIS

Kto może być uczestnikiem?

W programie podstawowym uczestniczyć mogą lekarze, magistrowie rehabilitacji ruchowej, fizjoterapii oraz studenci ostatniego roku studiów magisterskich na tych kierunkach, a także licencjaci fizjoterapii.

Z ilu części składa się nasz kurs?

Całość obejmuje cztery części, każda trwa pięć dni (od poniedziałku do piątku) - razem 214 godzin edukacyjnych. Każda kolejna część odbywa się w przeciągu 2 kolejnych miesięcy, więc kurs ukończysz w przeciągu 8 miesięcy. Daty kolejnych spotkań ustalimy wspólnie podczas kursu pierwszego.

Ile kosztuje kurs?

Koszt każdej części kursu podstawowego wynosi brutto 2250 zł 

Instytut Rakowskiego posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu - nr ewidencyjny 2.30/00078/2020 oraz do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Starostę Poznańskiego oraz MEN pod numerem RSPO274487. Wpis do RIS umożliwia szkolenie osób bezrobotnych i poszukujących pracy, finansowane ze środków publicznych, takich jak np. Fundusz Pracy, PFRON, fundusze pomocowe Unii Europejskiej. Usługa jest wpisana do Bazy Usług Rozwojowych pod numerem: 2021/02/09/115497/934313

Gdzie odbywają się zajęcia ?

Zajęcia odbywają się w siedzibie Centrum Terapii Manualnej w Sierosławiu.

Co zyskasz wybierając ten kurs ?

Każdy kurs, na którym przekazywana jest rzetelna wiedza, w zgodzie z zasadami dydaktyki oraz z oddaniem i z sercem daje korzyści. Ale każdy tak prowadzony kurs posiada swoiste dla siebie cechy. Posiada je również kurs terapii manualnej holistycznej. Oto jego szczególne cechy:

 • Uczy jak zajmować się człowiekiem a nie tylko jednostką chorobową.

 • Uczy zajmowania się człowiekiem poprzez: nawiązywanie z nim więzi, pracę z narządem ruchu oraz edukację pacjenta w zakresie niezbędnym do wyciszenia przyczyn dolegliwości i zachowania zdrowia.

 • Posługujący się systemem TMR terapeuci uzyskują bardzo wysoką sprawność i skuteczność w terapii najczęściej występujących dolegliwości

 • Jako jedyny w kraju i chyba na świecie, odkrył, opisuje i skutecznie wykorzystuje do terapii fizyczne mechanizmy stresu jako reakcje anatomicznych struktur narządu ruchu na ten typ negatywnego bodźcowania

 • Dzięki niezależności w myśleniu, naukowym podstawom, bardzo uważnym obserwacjom natury zjawisk związanych z chorobami czynnościowymi - system pozostaje w nieustannym rozwoju. Wypracowuje swoje własne procedury badawcze i lecznicze takich dolegliwości, które w międzynarodowej klasyfikacji chorób uznaje się za nieleczalne (nie mylić z nieuleczalnymi) z powodu przyczyn nieznanych, a także całą gamę objawów związanych z przeżywaniem stresu wg indywidualnych wzorców reagowania

 • Jak mówią statystyki: 80% chorób posiada patogenezę czynnościową, w tym głównie psychogenną, a tylko 20% organiczną. Zatem współczesna medycyna jest przygotowana do leczenia tych 20%, w tym do ratowania życia. Tu jest znakomita i niezastąpiona. Kurs TMR przygotowuje swoich absolwentów do terapii tych 80% chorych, którzy bardzo często nie mogą znaleźć skutecznej pomocy.

Prowadzący:

 • dr n. med. Janina Słobodzian-Rakowska

 • dr n. o zdr. Bogumiła Dampc

 • mgr Grzegorz Boczkowski

Asystenci:

 • mgr Grzegorz Boczkowski

 • mgr Magdalena Tomczak

 • mgr Justyna Sieracka

 • mgr Danuta Sokołowska

 • mgr Bartłomiej Kaczmarek

 • mgr Piotr Skowera

Dokumenty

Każdy absolwent kursu TMR otrzymuje Dyplom ukończenia kursu podstawowego. 

Ukończony Kurs podstawowy uprawnia do realizacji kształcenia specjalistycznego TMR w pełnym lub wybranym zakresie. Jednak  prawo do złożenia egzaminu przed Komisją PTTMH i uzyskania I stopnia kompetencji w TMR będą miały tylko osoby, które ukończą wszystkie moduły kursu podstawowego oraz oba moduły kursów specjalistycznych.

Ukończony Kurs podstawowy nie uprawnia do składania egzaminu przed Komisją!

Kurs TMR akredytowany jest przez PTTMH. Nasi absolwenci pracują od lat w szeregu krajach Unii. Osiągają tam sukcesy i są poszukiwanymi pracownikami; zakładają swoje prywatne praktyki.

PLIKI DO POBRANIA
OPINIE I KOMENTARZE