FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

KURS

Manipulacje krótkodźwigniowe HVLA 🙂

HVLA, manipulacje krótkodźwigniowe

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia
Wyświetleń: 17
Numer ogłoszenia: 28917
widoczność 9 dni do końca wyświetlania (16 grudnia 2021)
cena:
1400 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2021-11-19
2021-11-21
Warszawa
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: Centrum Wiedzy Praktycznej
Telefon kontaktowy: 609808407
OPIS
Zapraszamy na kurs Manipulacje krótkodźwigniowe HVLA 🙂
Zabieg manipulacji krótkodźwigniowych (HVLA High Velocity Low Amplitude – duża prędkość mała amplituda ruchu) powszechnie wykorzystywany jest w osteopatii, chiropraktyce, fizjoterapii, terapii manualnej. Technika ma szerokie zastosowanie w zakresie korekcji funkcji i mobilności stawów, zaś efekt wykonanej terapii pozytywnie oddziałuje na układ nerwowy, krwionośny, limfatyczny oraz mięśniowo-szkieletowy.
Zabieg z grupy terapii manualnej polega na przyłożeniu przez terapeutę siły o niewielkiej amplitudzie ruchu jednakże ze znaczną szybkością w określonym kierunku w celu pokonania nabudowanej wcześniej bariery ruchomości w danym stawie pacjenta. Przeprowadzenie techniki prowadzi do charakterystycznego „kliknięcia” oraz zmian w obrębie stawu oraz tkanek powiązany z nim neurologicznie.
W przypadku technik krótkodźwigniowych HVLA, manipulacje w obrębie kręgosłupa wykonuje się tylko na stawach międzywyrostkowych (dla przypomnienia: nasze kręgi połączone są stawami międzytrzonowymi oraz międzywyrostkowymi). Niektóre z technik manipulacji kręgosłupa w swoich teoretycznych podstawach mają oddziaływanie również na stawy międzytrzonowe.
Co nam daje wdrożenie technik manipulacji HVLA w toku terapii pacjenta?
Terapia manualna z wykorzystaniem techniki manipulacji to powszechnie stosowany rodzaj terapii w leczeniu dolegliwości bólowych i dysfunkcji różnego pochodzenia. Manipulacje HVLA są wykorzystywane przez osteopatów, chiropraktyków, bardzo często fizjoterapeutów oraz terapeutów manualnych z uwagi na niewielką inwazyjność, wysoką skuteczność i efektywność. W przeciwieństwie do tzw. manipulacji długodźwigniowych są one niezwykle bezpieczne dla pacjenta.
Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę:
Oczywiście istnieje możliwość uzyskania dofinansowania w ramach KFS i BUR, do czego serdecznie zachęcamy 🙂
KURS: HVLA manipulacje krótkodźwigniowe moduł I
PROWADZĄCY: D. O. Piotr Cywiński
TERMIN: 19-21.11.2021
CENA: 1400 zł
Kontakt:
Centrum Wiedzy Praktycznej
Tel. 609-808-407
OPINIE I KOMENTARZE