KURS TERAPIA CZASZKOWO-KRZYŻOWA WG PODEJŚCIA BIODYNAMICZNEGO (SZKOŁA MONTREALSKA) W RADOMIU
LICZBA GODZIN: 193 godziny
LICZBA MODUŁÓW: I-VII
PROWADZĄCY: Barbara Budyn Galea
Gdzie: Centrum Szkoleniowe MediKos ul. Kraszewskiego 1/7
KIEDY:
I MODUŁ: 18-21.03.2021 r.
II MODUŁ: 9-11-04.2021 r.
III MODUŁ: termin ustalany
IV MODUŁ: termin ustalany
V MODUŁ: termin ustalany
VI MODUŁ: termin ustalany
VII MODUŁ: termin ustalany
CENA:
I moduł – 1300 zł
II moduł – 990 zł
III moduł – 990 zł
IV moduł – 990 zł
V moduł – 990 zł
VI moduł – 990 zł
VII moduł – 990 zł
Wszystkie moduły zostaną zaplanowane na 2021 rok.
Uczestnik otrzymuje:
* zaświadczenie po każdym module,
* certyfikat po zrealizowaniu wszystkich modułów,
* materiały szkoleniowe,
* stolik kawowy podczas trwania kursu
* dużą dawkę wiedzy
E-mail: kontakt@medikos.com.pl
Tel: 600447765
Istnieje możliwość dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) od 80% do 100% ceny kursu. Pomagamy w napisaniu wniosku.
W miejscu, gdzie odbędzie się kurs znajduje się hotel z pokojami dla kursantów.
W przypadku braku wolnych pokojów, pomagamy w znalezieniu innego w pobliżu.
Gwarancją rezerwacji miejsca jest uzupełnienie formularza zgłoszeniowe, dostępnego w zakładce Kursy =>Zgłoszenie na kurs/warsztaty oraz wpłata zaliczki w wysokości 20% ceny kursu.
Terapia czaszkowo–krzyżowa, inaczej terapia cranio–sacralna, to odłam osteopatii, często nazywany osteopatią kranialną. Polega na delikatnej manipulacji i uciskaniu punktów w obrębie czaszki, miednicy, przepony, klatki piersiowej oraz kości krzyżowej. Terapia czaszkowo–krzyżowa jest terapią powięzi, za jej sprawą następuje rozluźnienie struktur łączno–tkankowych, których napięcie może powodować kłopoty zdrowotne, zarówno somatyczne, jak i emocjonalne.
Terapia czaszkowo–krzyżowa jest procedurą postępowania o bardzo szerokim spektrum oddziaływania. Stosowana jest w przypadku dysfunkcji i zaburzeń o podłożu zarówno somatycznym, jak również psychicznym.
Podstawowe elementy terapii cranio sacralnej to:
• fluktuacja płynu mózgowo–rdzeniowego,
• mobilność struktur kostnych czaszki (w obrębie połączeń jakimi są szwy),
• ruch kości krzyżowej,
• mobilność ośrodkowego układu nerwowego,
• napięcie układu oponowego.
Terapia czaszkowo–krzyżowa – cele
Cele masażu czaszkowo–krzyżowego to przywracanie stanu równowagi organizmu, co pozwala na uwolnienie się od dotychczasowych dolegliwości natury psychosomatycznej. Aby je zrealizować dokonuje się szeregu wspomnianych manipulacji, mobilizacji, rękoczynów, które wpływają na restrykcje struktur łącznotkankowych oraz kostnych. Pozwala to poprawić ruchomość kości czaszki, zrównoważyć aktywność układu nerwowego oraz normalizować fluktuację płynu mózgowo–rdzeniowego.
Końcowo ma to spowodować przywrócenie niezachwianej równowagi fizyczno–emocjonalnej będącej definicją stanu zdrowia. Warto pamiętać, że na taką poprawę nie można liczyć po jednorazowej sesji. Zazwyczaj ich ilość spotkań z terapeutą przeprowadzającym terapię czaszkowo–krzyżową określa się indywidualnie, w zależności od problemu.
O prowadzącej: Barbara Budyn Galea
Certyfikowany instruktor i terapeuta czaszkowo-krzyżowy i terapeuta polarity (Instruktor Polarity/Craniosacral Associates of Montreal upoważniany do prowadzenia szkolenia w zakresie terapii czaszkowo-krzyżowej (craniosacral therapy), realizujący program autorski opracowany przez dr Andreę Axt) z wieloletnim doświadczeniem, pedagog, ukończyła wiele szkoleń z zakresu terapii manualnej, psychologii i terapii.