FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

Kurs ScarWork - Integracja blizn z siecią powięziową w Radomiu

ScarWork to nowatorskie i nieznane dotychczas w Polsce techniki pracy z bliznami bazujące na jej wieloletnim doświadczeniu.

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia Kosmetologia Masaż Pielęgniarstwo Położnictwo
Wyświetleń: 151
Numer ogłoszenia: 22778
widoczność 10 dni do końca wyświetlania (29 stycznia 2021)
cena:
2600 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2021-05-20
2021-05-23
Radom
z 20 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: Centrum Szkoleniowe MediKos
Telefon kontaktowy: 600447765
ZDJĘCIA
OPIS

urs ScarWork - Integracja blizn z siecią powięziową w Radomiu - II Edycja
TERMIN: 20.05.2021 r. - 23.05.2021 r.
CENA: 2600 zł
LICZBA GODZIN: 30 godzin
PROWADZĄCY: mgr Anna Srokowska
Gdzie: Centrum Szkoleniowe MediKos ul. Kraszewskiego 1/7
Uczestnik otrzymuje: certyfikat ukończenia kursu, materiały szkoleniowe, dużą dawkę wiedzy, stolik kawowy do dyspozycji podczas kursu. 
Kontakt: kontakt@medikos.com.pl
Kontakt: 600447765

W miejscu, gdzie odbędzie się kurs znajduje się hotel z pokojami dla kursantów. W przypadku braku wolnych pokojów, pomagamy w znalezieniu innego w pobliżu.

Do kursu przystąpić mogą:
*Fizjoterapeuci
*Pielęgniarki
*Masażyści
*Studenci powyższych kierunków
*Osoby zajmujące się bliznami

Gwarancją rezerwacji miejsca jest uzupełnienie formularza zgłoszeniowe, dostępnego w zakładce Kursy=>Zgłoszenie na kurs/warsztaty oraz wpłata zaliczki w wysokości 20% ceny kursu.

Czym jest ScarWork?
• ScarWork to metoda pracy z bliznami, którą opracowała Sharon Wheeler, terapeutka Integracji Strukturalnej, którego uczyła się odtwórczyni tej metody Dr Idy Rolf.
• ScarWork to nowatorskie i nieznane dotychczas w Polsce techniki pracy z bliznami bazujące na jej wieloletnim doświadczeniu. Techniki pracy z bliznami Sharon cały czas udoskonala
i zmienia, według niej ScarWork to sztuka scalania blizn z siecią powięziową. Bardzo często praca nad bliznami w znacznym stopniu przyczynia się do uwalniania i integracji całego ciała.

ScarWork – metoda pracy
• W metodzie tej nie używa się żadnych dodatkowych narzędzi, olejków czy kremów. Pracując tą metodą wykorzystywanych jest około 25 technik. Część z nich służy
do uruchamiania tkanek powierzchownych, a część głębokich, niektóre są stosowane
w konkretnych rodzajach blizn.
• Jedną z zasad pracy jest ocena jak blizna wpłynęła na całe ciało, w warunkach statycznych
i dynamicznych. Zastosowane testy funkcjonalne przed terapią i po terapii pokazują jak opracowanie blizny wpływa na poprawę funkcji.
• Metoda ta obejmuje również techniki, które mają zastosowanie w konkretnych rodzajach blizn. Na przykład u pacjentów po zabiegach kardiochirurgicznych po opracowaniu samej blizny rozpracowuje się tkanki otaczające bliznę i stosuje technikę zamykającą klatkę piersiową, tak aby tkanki, które były w czasie zabiegu w nienaturalnym ustawieniu wróciły na swoje miejsce. Terapię blizn warto połączyć z Integracją Strukturalną, która prowadzi do zrównoważenia napięciow ciała. Kiedy ciało jest wyrównane to poruszanie się, dobra postawa i oddychanie jest łatwiejsze.

Po ukończonym kursie uczestnik:
• Będzie miał wiedzę i umiejętności pracy metodą ScarWork we wczesnym okresie gojenia się tkanek, jak w przypadku blizn, które powstały bardzo dawno temu.
• Będzie wykonywał techniki opracowane przez Sharon Wheeler we wszystkich rodzajach blizn: po zabiegach chirurgicznych, wypadkach, oparzeniach, naświetlaniach i innych.
• W terapii blizny będzie prowadził do zmniejszenia napięcia w jej obrębie oraz zwiększania możliwości ruchu między skórą, tkaną podskórną, tłuszczem, powięzią
i mięśniami.
• Wpływał na poprawę zakresu ruchów w stawach i funkcji tkanek w obszarze otaczającym bliznę.
• Stosował techniki bezbolesne dla pacjentów, łatwe do wykonania i nie obciążające rąk.

Prowadząca: Anna Srokowska
Specjalista w dziedzinie Fizjoterapii

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu im. Eugeniusza Piaseckiego na kierunku Rehabilitacja Ruchowa, a także Studium Wychowania Fizycznego w Bydgoszczy na kierunku Wychowanie Fizyczne. W 1997 roku rozpoczęła pracę w AWF, w Katedrze Kultury Fizycznej Osób Niepełnosprawnych oraz Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu. W tym czasie zajmowała się tematyką kultury fizycznej osób niepełnosprawnych oraz rehabilitacją osób w starszym wieku. Współpracowała z Fundacją osób chorych na zanik mięśni. Od 2002 do 2013 roku pracowała w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy w Klinice Rehabilitacji, gdzie zajmowała się rehabilitacją głównie pacjentów z dysfunkcjami o podłożu neurologicznym, po udarach mózgu, urazach czaszkowo-mózgowych i uszkodzeniach rdzenia kręgowego w tym w śpiączce.

Mgr Anna Srokowska tytuł Specjalisty w Dziedzinie Fizjoterapii uzyskała w 2008 roku po specjalizacji w Klinice Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. W 2011 roku podjęła pracę w Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu w Katedrze i Zakładzie Podstaw Kultury Fizycznej. Prowadzi zajęcia ze studentami Fizjoterapii z przedmiotów: Aktywność Ruchowa Adaptacyjna i Sport Osób Niepełnosprawnych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała także w prywatnej praktyce Spine-med, NZOZ Vitamed oraz w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Atma w Bydgoszczy. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz Polskiego Towarzystwa Integracji Strukturalnej.

Ukończone szkolenia:

- certyfikat ukończenia kursu Anatomy Trains I i II (2013)
- certyfikaty ukończenia pierwszego cyklu szkoleń: Fascial Release for Structural Balance - rozluźnianie mięśniowo-powięziowe dla integracji strukturalnej (2014, 2015)
- Structural Bodywork Certyfication Module – szkolenie certyfikujące strukturalnej pracy z ciałem w czasie 3 sesji wg modelu KMI (2016)
- Scarwork - certyfikat ukończenia kursu integracji blizn z siecią powięziową wg koncepcji Sharon Wheeler (2016)
- Bonework - certyfikat ukończenia kursu integracji kości z siecią powięziową wg koncepcji Sharon Wheeler (2016)
- Anatomy Trains in Motion - Taśmy Anatomiczne w Ruchu – certyfikat ukończenia kursu wg koncepcji Karin Gurtner (2015)
- certyfikat ukończenia kursu NDT- Bobath dla dorosłych 2004, 2007 (kurs podstawowy i rozwijający)
- certyfikat ukończenia kursu koncepcji PNF - Proprioceptive Neuromuscular Facilitation 2002, 2003 (kurs podstawowy i rozwijający)
- certyfikaty ukończenia kursu podstawowego i rozwijającego Taping mięśniowo-powięziowy (2015)
- certyfikat A, B, C i D diagnozowania i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa metodą McKenziego, 2005, 2007, 2009
- certfikaty ukończenia kursów The S-E-T Concept, górna i dolna część ciała (2004)
- uprawnienia do wykonywania zabiegów fizykoterapii i masażu (1997)
- instruktor aerobiku (1997)

OPINIE I KOMENTARZE